Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rifat Berisha - Një Bilbil Tu Këndue N’ograj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.8 / Votuan:  5

Nje bilbil tuj knu ne Ograje.Kange trimnije , here kenge n'vaj
Numeron trimat s'i harron .Ren me ren i perkujton.
Qka pom thot kanga e bilbilit?N'dege te lisit dhe buze drinit.
A e ke pa zanin e trimit? Djemt e rrafshit Dukagjinit.
A aaa e ke pa zanin e trimit? Djemt e rrafshit oo te Dukagjinitt..!!
Po msyjn fshatra me ushtri , sikur reja e zez me shi...
Sikur re me shi e breshen, gjama merr rrafshin e bjeshkenn...
Jo nuk tremet Dukagjini , se u prin para zemer-trimi
Jo nuk tremen djemt shqiptar , UQK jemi ushtar...
Joooooooooo nuk tremen djemt shqiptar , "UQK" na jemi ushtar...
Bashk me vllazen prin Shkelzeni, dragoj tgjall te keti veni..
Mbrapa i shkojn do djem te ri, me u drish shkijet edhe ne Serbii...
Flakk per flakk e gryk per gryk.Dhamb per dhamb e fyt per fyt.
Jan za njeri a zana te malit,s'ja lojm venin ushtris skllavit..
Jaaaann za njeri a zana te malit, s'ja lojn venin oo ushtris se skllavit
A serbi ti vraft vetima ke arm tforta se sjeni trima hajde tdalim nji per nji sta lojm venin as nserbi hajde tdalim per mejdon trimat kshtu e kan zakon se trimnin na e ka lan leka se bojm nmen qe na vjen deka
see trrimnin na e ka lan lekaa se bojm nmen o qe na vjen dekaaaa.
Se Shkelzeni eshte ne balle,me ushtri me bjeshke e mal
Jan kreshnikt o nga Gllogjani, si ma par i vlla Luani
Jo nuk vdes , shuhet ky burre , trupi vdes po vepra kurr
Lum qe te pati Dukagjini, trim e hero Shkelzen Haradini
Oooo luuuumm qe t'pati Dukagjiniiii...... oooo Trim e herooo SHKELZEN HARADINIIII


Rifat Berisha - Një Bilbil Tu Këndue N’ograj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Një Bilbil Tu Këndue N’ograj".
3. Video është e këngës "Një Bilbil Tu Këndue N’ograj", por nuk këndohet nga Rifat Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rifat Berisha:


Komente 0