Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Rifat Draga

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  23
BIOGRAFIA: Rifat Draga është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Rifat Draga nga fshati Leçinë, vija ku përafërsisht kufizohet Dukagjini me Drenicën, është një këngëtar i mirënjohur i këngës folklorike, i afirmuar para dhe sidomos pas luftës në Kosovë, me një repertor të pasur të këngëve ku dominojnë këngët atdhetare, këngët për dëshmorët, por edhe këngët shpotitëse, humoristike e satirike ku kritikohen dhe stigmatizohen dukuritë e shëmtuara shoqërore. Rifat Draga e ka thyer me kohë barrierën e krahinës apo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareBetohemi Nen Nje Flamur (2013)

Rapsodi Te Zgjedhura

Dita E Flamurit Kombetar

Brez Pas Brezi Kemi Luftu


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Musa Dauti

Mhill Krasniqi

Daut Zenku

Agim Baftjari

Ismet Demaj

Gëzim Ahmetaj

Nebi Halili

Rrahman Pagarusha

Dervish Dervishi

Isa Veliu


Tags: Rifat Draga, Bardhyl Draga, Vellezerit Draga, Rifat Dragaj

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet