A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rifat Kukaj

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  34
(1939-2005)  
  • Origin:
  • Tërstenik 
BIOGRAFIA: Rifat Kukaj is a popular writer and songwriter. Rifat Kukaj është një poet shumë i njohur. Rifat Kukaj vdiq me 11 shtator 2005. Lindi në Tërstenik të Drenicës, studioi në Normalen e Prishtinës. Rifat Kukaj është prozator, poet, dramaturg, përkthyes dhe skenarist i letërsisë për fëmijë dhe të rritur. Shkrimtari Kukaj po ashtu ka udhëhequr programet për fëmijë të Radio Prishtinës dhe ka redaktuar librat për fëmijë të Shtëpisë Botuese "Rilindja". Përktheu letërsi për fëmijë nga autor slloven, kro...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

» Add A Poem »

» Add A Poem »

Song Lyrics

Loading... Please wait
See More


Related Artists:

Enver Gjerqeku

Mehmet Bislimi

Nexhat Halimi

Abdullah Konoshevci

Vehbi Kikaj

Halil Xani

Fahredin Shehu

Sulejman Krasniqi

Ali Huruglica

Mark Krasniqi


Tags: Rifat Kukaj

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019