Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rifat Mulaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Dobrune 
  • Mosha:
  • 53 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Rifat Mulaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Rifat Zenun Mulaj eshte lindur ne fshatin Dobrune te rrethit te Hasit. Ka prejardhje nga nje familje me tradita folklorike dhe qysh ne moshe te vogel ka qene i apasionuar pas çiftelise ku mesimet e para te kesaj vegle muzikore i ka marre nga xhaxhai i tij Islam Mulaj. Ka qene pjesemarres ne grupet artistike te shkollave ne te cilat ka studiuar qe nga shkolla fillore, e mesme dhe ne universitet. Ai eshte anetar i grupit artistik ne Sh. K. A Pjeter...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Përparim Brati

Haxhi Prenku

Beqir Gashi

Behxhet Korpuzi

Xhavit Vitia

Naim Krasniqi (Rapsod)

Gjeto Luca

Hysni Alushi

Xhavit Dedej

Nimet Leka

Tags: Rifat Mulaj


Komente mbi këtë artist