Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rihanna

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  210
 • Vendlindja:
 • Saint Michael, Barbados
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 32 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Rihanna është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe R&B. Rihanna ka lindur në Saint Michael, Barbados. Rihanna është vajza te Ronald Fenty nga Barbados dhe Monica Fenty, që është nga Guajana. Ajo ka dy vëllezër më të vegjël, Rorrey dhe Rajad Fenty. Në 2004 ajo fitoi Miss Combermere Beauty Pageant. Në 2003, Rihanna, kur ishte 15 vjeçe, jeta e saj mori një kthese të madhe, pasi një shoqe e saj e prezantoi me një producentë muzike, Evan Rogers, që ishte me pushime në Barbados me gruan e tij. Ai e nd...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

13 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Miley Cyrus

Jordin Sparks

Ciara

Katy Perry

Jazmine Sullivan

Vanessa Hudgens

Hilary Duff

Kat Deluna

Lady Gaga

Demi Lovato

Tags: Rihanna, Rihana


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet