Më mbaj mend (për 1 muaj)

Riki Sllamniku
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 21 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 27 Shtator 1999
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♎ Peshorja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  103

Riki Sllamniku është këngëtar. Aktualisht vijon mësimet në Gjimnazin "Hivzi Sylejmani" Fushë Kosovë. Ka pasion Muzikën, Modelimin, dhe Futbollin. Emri artistik është - Riki.

Më datë 17 Shtator 2016, Riki Sllamniku publikon videoklipin "Qetësi". Muzika e këngës u punua nga Kreshnik Avdiu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Artan Mezini. Videoklipi u prodhua nga Bleri Production.

Më datë 5 Janar 2018, Riki Sllamniku publikon videoklipin "Një Dashni". Për orkestrimin u kujdes Vedat Lushtaku.

Më datë 15 Qershor 2018, Riki Sllamniku publikon videoklipin "Pse Po Lun". Muzika e këngës u punua nga Vedat Lushtaku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Vedat Lushtaku. Videoklipi u prodhua nga Bleri Production.

Më datë 28 Nëntor 2018, Riki Sllamniku publikon videoklipin "Per Ty".

Më datë 26 Qershor 2019, Riki publikon videoklipin "Garant E Din Ti". Muzika e këngës u punua nga Vedat Lushtaku, teksti u shkrua nga Riki Sllamniku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Vedat Lushtaku.

Më datë 5 Tetor 2020, Riki publikon videoklipin "Dal Ngadal". Teksti i këngës u shkrua nga Riki Sllamniku, ndërsa orkestrimi u punua nga Alban Chela & Riki Sllamniku.

Më datë 5 Dhjetor 2020, Riki publikon videoklipin "Xhan". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Riki Sllamniku.

Më datë 10 Prill 2021, Shkenda Dubova publikon videoklipin "Si Dikur", në bashkëpunim me Rikin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Filloreta Raçi (Fifi). Produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

7

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente 7