Rilind Alimani
Rilind Alimani

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Rilind Alimani është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Lidhja e Rilind Alimanit me këngën ka nisur që në moshën 5-vjeçare. Aktualisht vijon studimet në Fakultetin e Muzikës në Tetovë, duke bërë që muzika të jetë jo thjesht pasion por edhe profesion për të. Ka qenë pjesëmarrës në disa festivale fëmijësh dhe në koncerte të ndryshme. Gjithashtu ai ka studion e tij muzikore, ku prej disa vitesh punon bashkë me ekipin. Në Mars 2021, Rilind Alimani merr pjesë në Kënga Magjike 2021 me këngën "Pyet Zemra"...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0