TEKSTESHQIP

Rilind Alimani
Kështu Zoti Paska Dasht
Lyrics

Trego
Cfar zemre kishe ti
Ike dhe me le, tu m'then lamtumire
Jo, mos mendo se mu m'ke genjy
Vec vetes tende shpirtin ia ke nxi

Keshtu zoti paska dasht
Ne dy mos jemi bashk
Keshtu zoti paska shkrujt
Ne dy me vujt
Edhe sa koh m'ka ngel
Te lutem me trego
Pa te s'mundem te jetoj
2x

A ke gjynah t'me lesh me lot ne sy
Te luta si i marr mos ndahemi ne te dy
Mos bej se nuk e dije se sa te du
Nje lamtumir t'me thoje do m'kish mjaftu

Keshtu zoti paska dasht
Ne dy mos jemi bashk
Keshtu zoti paska shkrujt
Ne dy me vujt
Edhe sa koh m'ka ngel
Te lutem me trego
Pa te s'mundem t'jetoj
3x
INFO
Ashtu siç pritej, ky materiali muzikor u paraqit në tregun e gjerë të muzikës i ilustruar në spektrin vizual edhe me një klip muzikor, produksioni i të cilit u përgatit nga Alvisionprod, teksa u xhirua me regji nga Valon Abdullahi. Ky videoklip u publikua më 14 Janar 2022. Për tekstin dhe për produksionin në studio u përkujdes vetë artisti.