Rilinda Velaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  47
  • Vendlindja:
  • Permet 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Rilinda Velaj është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Kengetarja e mirnjohur Rilinda Velaj e lindur ne Permet e cila u cielsua si kengetarja e embel permetare. Qe ne moshe te vogel Rilinda eshte njohur si interpretuese e aktorve te ndryshem e cila jepte interpetetime te ndryshme ne shkollen e saj. Ne moshen 9 vjecare Rilinda u regjistrua ne Pallatin e Pionerit per (Kanto), ne te njejten kohe vazhdoi dhe kursin per pjano. Cdo vit Rilinda merrte pjese ne festivalin e femijeve, ku u paraqit vitin ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Ona Vasjari

Siciliana Mazi

Persa

Ajkuna Anxhaku

Entela Zhula

Shamsah

Denisa Gjezo

Suela Malo

Irva Stefa

Kieda Budini


Tags: Rilinda Velaj

Krijo Një Kartolinë