Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rina Bilurdagu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
BIOGRAFIA: Rina Bilurdagu është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe jazz. Në gusht të vitit 2011, Rina aplikoi për audicionet e The Voice of Albania në të cilën, i mahniti jurinë. Më pas ajo fitoi edhe fazën e betejave dhe hyri në netët live. Ajo nuk ka qenë në Sing Off asnjëherë. Në gjysëm finale, Rina u pranua me 114 pikë, 53 nga juria dhe 61 nga publiku. Në natën finale, ajo këndoi "Georgia on my mind" dhe në fund mbeti në betejë me Marsela Çibukaj. Në fund të skpektaklit, Rina Bilurdagu u shpall fituese e sezonit t...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Fituese e

The Voice Of Albania

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Dorina Xerxa

Llollo

Qendresa Batllava

Lule Mustafa

Viona Shabani

Arbëresha Hajdari

Vesa Smolica

Ema Smajli

Malda Susuri

Anduena Tahiri

Tags: Rina Bilurdagu


Komente mbi këtë artist