Rina Fermini
Rina Fermini
Rina Fermini
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Rina Fermini është këngëtare e njohur. Rina Fermini është studente dhe është nje vajzë që e realizon atë që premton. Besojmë se Rina do të sjellë shumë risi dhe hite në skenën tonë.

Pasioni i saj është muzika, me të cilën ka filluar në fund të vitit 2006, kur fiton vendin e parë në një audicion. Pastaj fillon të hyjë më thellë në rjedhat e muzikës dhe merr pjesë në festivalin turk "RUMELI FEST", ku fitoi çmimin "Debutantja më e mirë".

Merr pjesë edhe në Kosova Fest 2007, ku është shpërblyer me çmimin e dytë.

Në Nëntor 2007, Rina merr pjesë në Nota Fest 2007 me këngën "Më Harro".

Në vitin 2008, ajo realizoi këngën "Pa Kontratë" me një videoklip të mrekullueshëm. Kënga i parapriu albumit të saj të parë që përmban 8 këngë.

Më datë 15 Shtator 2009, Rina publikon videoklipin "Dua Tjeter Pilot".

Më datë 8 Shkurt 2011, Rina Fermini publikon videoklipin "Ndize Zemren".

Më datë 4 Tetor 2012, Rina publikon videoklipin "Hej Zemer".

Më datë 9 Janar 2013, Rina publikon videoklipin "S'ka Kontrat".

Më datë 6 Maj 2017, Rina Fermini publikon videoklipin "Fotografia". Muzika e këngës u punua nga Beni Baksi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Beni Baksi.

Më datë 29 Shtator 2017, Rina Fermini publikon videoklipin "Pa Mu".

Më datë 5 Qershor 2019, Rina Fermini publikon videoklipin "Kazanova". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu.

Më datë 22 Shtator 2019, Rina Fermini publikon videoklipin "Gabimi Jem". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu.

Më datë 8 Tetor 2020, Rina Fermini publikon videoklipin "A Ka Lot". Muzika e këngës u punua nga Ardian Kastrati, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 6 Nëntor 2021, Rina Fermini publikon videoklipin "Asnjona". Teksti i këngës u shkrua nga Ghulo, ndërsa orkestrimi u punua nga Dardan Osmanollaj. Videoklipi u prodhua nga XL Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga 2Ton.

Më datë 11 Shkurt 2022, Rina Fermini publikon videoklipin "Fajet E Tua". Teksti i këngës u shkrua nga Ghulo, ndërsa orkestrimi u punua nga ERO (Eroll Osmani). Videoklipi u prodhua nga XL Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga 2Ton.

Më datë 21 Korrik 2022, Rina Fermini publikon videoklipin "T'kom Dasht". Teksti dhe orkestrimi i këngës u përgatitën nga Nurteel. Videoklipi u prodhua nga Cinematic.ch, ndërsa produksioni audio u realizua nga Nurteel.

Më datë 21 Nëntor 2022, Rina Fermini publikon videoklipin "Haram". Teksti i këngës u shkrua nga Buk1. Videoklipi u prodhua nga Cinematic.ch, ndërsa produksioni audio u realizua nga ERO (Eroll Osmani).

Në Dhjetor 2022, Rina Fermini merr pjesë në Nota Fest 2022 me këngën "I Ke Harru".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0