Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rina Hajrullahu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  31
  • Vendlindja:
  • Prishtinë
  • Mosha:
  • 16 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Rina Hajrullahu është një shkrimtare. Rina Hajrullahu ka lindur në Prishtinë ka prej ardhje nga Metvexha. Ajo është një shkrimtare jo dhe shumë e njohur e cila shkruan poezi,ese dhe tregime për fëmijë. Pasioni i saj është muzika dhe piktura.Ajo kur të rritet dëshiron të bëhet një shkrimtare. Ajo vijon mësimet në shkollën fillore "Emin Duraku". Lëndët të cilat Rina pëlqen më shumë janë Gjuha shqipe,Muzika dhe Biologjia. Rina është vajza e piktores së njohur Vlora Hajrullahu dhe fotogr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Julijana Nika

Florentina Zukaj

Yllka Kastrati

Medina Fetai

Emira Sokoli

Njomza Fetahaj

Xhenisa Memolla

Sara Ibrahimi

Suela Sokoli

Aurela Uka

Tags: Rina Hajrullahu


Komente mbi këtë artist