Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rina Kolonja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
 • Vendlindja:
 • Baban (Devoll) 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 41 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Rina Kolonja është një shkrimtare. AUTOBIOGRAFI: Jam rritur ne nje familje intelektuale me perkujdes te vecante prinderor, te cilet seliten tek une dashuri te madhe per librat dhe njerezit ne pergjithesi. Ka studiuar ne gjimnazin e pergjithem "Jorgo Plaku" ku ka kultivuar nje pjese te mire te krijimtarise sime dhe me pas ka mbaruar dy fakultete ne Korce; jam diplomuar ne degen " Cikel i Ulet" dhe " Gjuhe- Letersi" me rezultate mjaft te kenaqshme. Jam martuar ne Pogradec, por aktu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Anjeza Sakaj

Anjeza Dielli

Rudina Muharremi

Gjelina Xhika

Vjollca Pasku

Sibel Halimi

Angjelina Krasniqi

Mersina Makollari

Gresa Rudaku

Drilona Tahiri

Tags: Rina Kolonja, Rina Mutkolli, Rina Mytkolli, Rina Myrtkolli


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet