Rinor Murati
Rinor Murati

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Lipjan
  • Jeton në
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 23 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 23 Gusht 2000
  • Horoskopi:
  • ♌ Luani



Biografia

BIOGRAFIA: Rinor Murati është një poet. Ka përfunduar shkollën e mesme në Gjimnazin "Hasan Nahi" në Prishtinë. Tani do të vazhdojë studimet në Universitetin e Prishtines "Hasan Prishtina", Fakulteti Filozofik - Departamenti i Shkencave Politike dhe në Kolegjin AAB, drejtimi Gjuhë dhe Letërsi Angleze. Rinori është një i ri mjaft aktiv në vendin ku edhe jeton. Shumicën e kohës e lirë,i'a kushton vullnetarizmit. Është kryetar i Kuvendit të Rinjve të Lipjanit dhe vullnetar në shumë orga...

>> Lexo gjithë biografinë >>




Lidhje




Komente 0