Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Ëndërra

Pothuajse çdo natë,
Na vie në gjumë,
Një tregim i vogël,
Për pak sekonda jo më shumë.

Gëzime e hidhërime,
Ngjarje të plotësuara,
Që ndshta do i përjetojmë,
Apo i kem përjetuar.

Ndoshta ankthi na kapë,
Por s'kemi pse të frikësohemi,
Se aty ku jemi,
Do e kuptojmë kur të zgjohemi.

- poezi nga Rinor Murati


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet