Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rita Daklani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  10
 • Vendlindja:
 • Mitrovicë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 15 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Rita Daklani është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Ajo eshte e njohur ne Mitrovice pasi ne moshen 7 vjecare ka kenduar kengen "Suus" te Rona Nishliut. Merret me muzikë që nga viti 2010. Ka kënduar në shumë aktivitete muzikore. Ritës i pelqen t'i percjell kenget në piano. Përveç muzikës asaj i pelqen vizatimi. Ajo është shumë kreative dhe improvizuese. Ajo ka qene pjese e Korit te qytetit dhe ne vitin 2014 ajo e fitoi cmimin e pare ne festivalin "Cicerrimat Buze Ibri" qe u mbajt ne Mitrovice. N...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Finaliste në

Voice Of Albania

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Lorena Shala

Blinera Jashanica

Finesa Sadiku

Sara Mulliqi

Urtina Ramadani

Janina Mustafa

Eanda Nishevci

Fatlinda Leku

Anisa Hoda

Vesa Hamdiu

Tags: Rita Daklani


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet