Rita Daklani
Rita Daklani
Rita Daklani
  • Vendlindja:
  • Mitrovicë Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 17 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 25 Maj 2005
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: për fëmijë/junior
Rita Daklani është këngëtare. Ajo eshte e njohur ne Mitrovice pasi ne moshen 7 vjecare ka kenduar kengen "Suus" te Rona Nishliut. Merret me muzikë që nga viti 2010. Ka kënduar në shumë aktivitete muzikore. Ritës i pelqen t'i percjell kenget në piano. Përveç muzikës asaj i pelqen vizatimi. Ajo është shumë kreative dhe improvizuese. Ajo ka qene pjese e Korit te qytetit dhe ne vitin 2014 ajo e fitoi cmimin e pare ne festivalin "Cicerrimat Buze Ibri" qe u mbajt ne Mitrovice.

Në vitin 2018, Rita Daklani merr pjesë në Voice Kids Albania dhe paraqitet si konkurente ne skuadren e Eneda Tarifes. Ajo arrin deri ne finalen e ketij kompeticioni si e vetmja konkurente nga Kosova.

Ne vitin 2019 ajo merr pjese ne festivalin internacional ne Gjilan, "Rising Stars" ne kategorine M ku e fiton cmimin e 5-te si dhe nje ftese per nje festival qe mbahet ne Malte.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0