A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  972
  • Emri i Vërtetë:
  • Rita Sahatçiu
  • Vendlindja:
  • Prishtine 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Angli 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Rita Ora është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe R&B. Rita Ora Lindi ne Prishtine, Prinderit e saj u zhvendosen ne Londer kur ajo ishte e porsalindur dhe motra e saj Elena vetem dy vjeç. Ajo ka dhe nje vella me emrin Doni i cili eshte shtatembedhjete vjeç. Ai tani meson ne Holande. Ajo mesoi dhe u diplomua ne St Charles Catholic Sixth Nga Kolegji. Ajo filloi te kendoje ne moshen 14 vjeçare. Paraqitja me e mire e saj si aktore eshte ne UK TV shfaqja The Brief dhe filmi Spivs. Ne 2009, Rita ka kapur v...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

3 🔥🔥

Profili

Twitter

Faqja

Zyrtare

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Phoenix (2018)

O.R.A. (2012)


» Dërgo Një Këngë »

For You
Anywhere
Torn Apart
Only Want You
Do They Know It's Christmas? 2014
Body On Me
Your Song
Coming Home
New York Raining
Lonely Together


Përkthime (9)


Artistë Të Ngjashëm:

Anjeza Shahini

Ava Max

Dhurata Ahmetaj

Nora Istrefi

Era Istrefi

Zanfina

Linda Halimi

Argjentina Ramosaj

Adelina Berisha

Vesa Luma


Tags: Rita Ora, Rita Ora Sahatçiu,, Rita Ora Sahatciu

Rita Ora në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019