A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ritfolk
  • Vendlindja:
  •  
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15
Këndon kryesisht: pop-rock

Ritfolk është grup artistësh i njohur. Një Nga Grupet Rock Shqiptar, aktiv ne vitet 1990-1999. Anëtarët ishin Altin Goci, Saimir Braho, Aleks Mazniku dhe Enris Qinami. Në Vitet 1990-1994 Këndonte vetem Altini dhe Sajmiri.

Në Dhjetor 1991, Ritfolk marrin pjesë në Festivali i 30-të në RTSH me këngën "Enderroj".

Në Dhjetor 1994, Ritfolk marrin pjesë në Festivali i 33-të në RTSH me këngën "Deshire Dhe Heshtje".

Në Dhjetor 1995, Ritfolk marrin pjesë në Festivali i 34-të në RTSH me këngën "Ndjenje e Dashuruar".

Në Dhjetor 1996, Ritfolk marrin pjesë në Festivali i 35-të në RTSH me këngën "Këtë Mëngjes".

Në Dhjetor 1997, Ritfolk marrin pjesë në Festivali i 36-të në RTSH me këngën "Cilët Jemi Ne".

Në Nëntor 1999, Ritfolk marrin pjesë në Kënga Magjike 1999 me këngën "Do Te Them Dicka".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  shadowb  

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019