Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ritfolk

Tags: Ritfolk, Grupi Ritfolk, Altin Goci, Saimir Braho

Ritfolk është një grup muzikor i njohur, që këndon muzikë rock. Një Nga Grupet Rock Shqiptar, aktiv ne vitet 1990 - 1999. Anëtarët ishin Altin Goci, Saimir Braho, Aleks Mazniku dhe Enris Qinami. Në Vitin 1990 - 1994 Këndonte vetem Altini dhe Sajmiri....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Krijoni Një Kartolinë

Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017