A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sajmir Braho

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Sajmir Braho është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe e lehtë. Këngëtari i ish-grupit “Ritfolk” e ndan karrierën mes këngës, aktorit dhe regjisurës. Me këngët çame Sajmiri ka fituar zemrat e fansave kudo, ku ka bashkëkombas. Në Dhjetor 2002, Saimir Braho merr pjesë në Festivali i 41-të në RTSH me këngën "Per Ty". Në Dhjetor 2003, Sajmir Braho merr pjesë në Festivali i 42-të në RTSH me këngën "Fjala". Në Dhjetor 2004, Sajmir & Enkela Braho marrin pjesë në Festivali i 43-të në RTSH me këngën "Para Se ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Ritfolk

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ardian Trebicka

Voltan Prodani

Joe Artid Fejzo

Gjergj Leka

Arbër Arapi

Merland Kademi

Agim Poshka

Selami Kolonja

Antre

Sherif Merdani


Tags: Sajmir Braho, Saimir Braho, Samir Braho

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019