Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ritfolk - Ndjenje e Dashuruar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Me ndjenjat jam ulur ne dhome
dhe bisedoj
ato jane dashuruar me ty
une nuk i besoj
me hire trendafilash dimri
që celin mbi re
te krahasoj
Si vargje ylberesh mbuluar
rreth flokeve te tu
duan te qendrojne

Harrohemi ne brigje prekjesh
ne kengë vetetimash
ne dete te arte buzeqeshjesh
ecim mbi perla vargjesh
ne majat e lira
ku vetëm një ze është degjuar
heeeeeeej heeej jam ... dashuruuuaaar

Nga duart e endrres te marr
nga yjet e ftohte
mbi krahet e mia te mbaj
nga endrra te mbroj
rreth teje ndjenjat e mia
dhe tingujt e lashte
njeherazi thone...
Ky djalë që ju shihni prane
ka shekuj me rradhe që ju kerkoooonn

Harrohemi ne brigje prekjesh
ne kengë vetetimash
ne dete te arte buzeqeshjesh
ecim mbi perla vargjesh
ne majat e lira
ku vetëm një ze është degjuar
heeeeeeej heeej jam ... dashuruuuaaar


Ritfolk - Ndjenje e Dashuruar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndjenje e Dashuruar".
3. Video është e këngës "Ndjenje e Dashuruar", por nuk këndohet nga Ritfolk.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ritfolk:


Komente 0