Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Riza Selimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7
 • Vendlindja:
 • Hajkobillë (Gollak) 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 52 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Riza Selimi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike dhe popullore folklorike. Që nga mosha katër vjeçare jeton në Prishtinë. Si fëmijë kishte shkathtësi dhe ëndërronte shumë për artin. Si i vogël diti çka është e veçanta e tij dhe diti ti realizojë thuajse të gjitha ëndrrat. Prej moshës trembëdhjetë vjeçare Riza Selimi fillon te merret me muzike. Në familje ishte babai i tij i cili dinte te luante në çifteli, dhe në instrumente frymore. Tani Riza rreshtohet mire në muzikën folklorike me të cilën edhe do të identifikohej më...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareZani I Ambel, Zani I Beqes


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Ferki Shala

Naim Abazi

Leka

Xuxi

Agim Gerguri

BB Poqi

Shkumbin Kryeziu

Xheki

Afrim Muçiqi

Ismet Bexheti

Tags: Riza Selimi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet