Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Robb Daddy
  • Emri i Vërtetë:
  • Robert Krasniqi
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 31 Maj 1991
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Robb Daddy është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Emri i tij i vertet eshte Robert Krasniqi. Ka disa kenge, ku me te njohurat jane:"Erën e saj" ne bashkpunim me Adelina Berisha dhe "AYO (Ajo)" ne bashkpunim me Benny(Benjamin Ajrrullahu). Eshte edhe lyricswriter i disa kengeve te kengetareve te tjere.

Ka qene edhe pjese e grupit Bermuda Crew ku ka publikuar disa kenge, me e njohura eshte "Edhe Qka".

Më datë 8 Dhjetor 2012, Robb Daddy publikon videoklipin "We Party", në bashkëpunim me Xhinxha. Videoklipi u prodhua nga EMF Creative. Me këtë këngë, Robb Daddy merr pjesë në SVFM 2013 në vitin 2013.

Më datë 5 Shkurt 2016, Adelina Berisha publikon videoklipin "Eren E Saj", në bashkëpunim me Robb Daddy. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss. Nje hit ky qe ka arritur deri 7 milion klikime.

Më datë 30 Mars 2016, Benny publikon videoklipin "Ayo (Ajo)", në bashkëpunim me Robb Daddy.

Më datë 10 Korrik 2017, Nasty D publikon videoklipin "Po M'pelqen", në bashkëpunim me Robb Daddy. Muzika e këngës u punua nga Bergin Demaj, teksti u shkrua nga Nasty D, Robb Daddy, ndërsa për orkestrimin u kujdes Bergin Demaj. Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment.

Më datë 21 Prill 2018, Robb Daddy & Sarah publikojnë videoklipin "Paparazzi". Muzika e këngës u punua nga Robb Daddy, teksti u shkrua nga Robb Daddy, ndërsa për orkestrimin u kujdes Bergin Demaj. Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet