A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Robert Aliaj - Te Dua


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/11/2016

2016-11-09T22:41:14

Dy trupat tane lakuriq
Prishur krevatin mos me keq
Era perjashta ulurin
E shiu xhamat po troket

Ngrihesh ngadale si nje hyjnesh
Si nje siren a perendesh
Capkene koken ul mbi mua
Dhe flet me do sa une te dua ?

Te dua zemer ty kaq fort
Sa eshte e vogel gjithesia
Ajo nje puthje nuk nxe dot
E si do nxer fjalet e mia

Dhe vetem ti je kaq e madhe
Te puth, te puth e nuk mbaroj
Ti, det pa fund dhe pa ane
Mbytem ne dallg dhe prap notoj

Ngrihesh ngadale si nje hyjnesh
Si nje siren a perendesh
Capkene koken ul mbi mua
Dhe flet me do sa une te dua ?

Une nuk flas e cfare te them
Trup e shpirt ber une jam
Deri ne palc ty te ndjej
Por frikem se mos te genjej

Te dua zemer ty kaq fort
Sa eshte e vogel gjithesia
Ajo nje puthje nuk nxe dot
E si do nxer fjalet e mia

Dhe vetem ti je kaq e madhe
Te puth, te puth e nuk mbaroj
Ti, det pa fund dhe pa ane
Mbytem ne dallg dhe prap notoj

Ti s’do me besosh
Sa te dua
S’ta them dot

Te dua zemer ty kaq fort
Sa eshte e vogel gjithesia
Ajo nje puthje nuk nxe dot
E si do nxer fjalet e mia

Dhe vetem ti je kaq e madhe
Te puth, te puth e nuk mbaroj
Ti, det pa fund dhe pa ane
Mbytem ne dallg dhe prap notoj

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019