A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Robert Aliaj

Tags: Robert Aliaj, Robert Alia, Dragot, Robert Aliaj Dragot

Vendlindja: Tiranë    Jeton dhe vepron në        Mosha: 58 Vjeç  
Robert Aliaj është një këngëtar shumë i njohur dhe këndon kryesisht Pop, E Lehtë. Jeton dhe punon në Bruksel dhe Tirane, Dragot jo vetëm që filloi si piktor, por edhe piktura e tij ishte pika e nisjes për të gjitha aktivitetet e tjera që ai shfaqi. Në fund të viteve 90, pas një karriere të gjatë si këngëtar, Robert Aliaj u ndal me muzikën për t'u rikthyer në pasionin e tij të parë si piktor artistik. Puna e Dragorit është figurative dhe bën përdorimin e gjerë të teknikave nga fotografia, televizioni dhe filmi. Subjektet e pikt...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  93

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018