A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Robert Aliaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  132
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Belgjikë 
  • Mosha:
  • 59 Vjeç
BIOGRAFIA: Robert Aliaj është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe e lehtë. Jeton dhe punon në Bruksel dhe Tirane, Dragot jo vetëm që filloi si piktor, por edhe piktura e tij ishte pika e nisjes për të gjitha aktivitetet e tjera që ai shfaqi. Në fund të viteve 90, pas një karriere të gjatë si këngëtar, Robert Aliaj u ndal me muzikën për t'u rikthyer në pasionin e tij të parë si piktor artistik. Puna e Dragorit është figurative dhe bën përdorimin e gjerë të teknikave nga fotografia, televizioni dhe filmi. Subjektet e pikt...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Frederik Ndoci

Ardit Gjebrea

Bujar Qamili

Kastriot Tusha

Big Basta

Mentor Xhemali

Olen Cesari

Avni Mula

Gaqo Çako

B-Genius


Tags: Robert Aliaj, Robert Alia, Dragot, Robert Aliaj Dragot

Robert Aliaj në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019