TEKSTESHQIP

Robert Aliaj
Te Dua
Lyrics

Dy trupat tane lakuriq
Prishur krevatin mos me keq
Era perjashta ulurin
E shiu xhamat po troket

Ngrihesh ngadale si nje hyjnesh
Si nje siren a perendesh
Capkene koken ul mbi mua
Dhe flet me do sa une te dua ?

Te dua zemer ty kaq fort
Sa eshte e vogel gjithesia
Ajo nje puthje nuk nxe dot
E si do nxer fjalet e mia

Dhe vetem ti je kaq e madhe
Te puth, te puth e nuk mbaroj
Ti, det pa fund dhe pa ane
Mbytem ne dallg dhe prap notoj

Ngrihesh ngadale si nje hyjnesh
Si nje siren a perendesh
Capkene koken ul mbi mua
Dhe flet me do sa une te dua ?

Une nuk flas e cfare te them
Trup e shpirt ber une jam
Deri ne palc ty te ndjej
Por frikem se mos te genjej

Te dua zemer ty kaq fort
Sa eshte e vogel gjithesia
Ajo nje puthje nuk nxe dot
E si do nxer fjalet e mia

Dhe vetem ti je kaq e madhe
Te puth, te puth e nuk mbaroj
Ti, det pa fund dhe pa ane
Mbytem ne dallg dhe prap notoj

Ti s’do me besosh
Sa te dua
S’ta them dot

Te dua zemer ty kaq fort
Sa eshte e vogel gjithesia
Ajo nje puthje nuk nxe dot
E si do nxer fjalet e mia

Dhe vetem ti je kaq e madhe
Te puth, te puth e nuk mbaroj
Ti, det pa fund dhe pa ane
Mbytem ne dallg dhe prap notoj