Rocky
Rocky

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Emri i vërtetë:
  • Roki Nilaj
  • Vendlindja:
  • Shkodër
  • Mosha:
  • 22 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 5 Shkurt 2001
  • Horoskopi:
  • ♒ UjoriBiografia

BIOGRAFIA: Rocky është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tij i vertetë është Roki Nilaj por njihet si Rocky (djali i Kelmendit), lindur me dt. 05.02.2001 ne Shkoder. Në vitin 2019, Rocky se bashku me Fatman dhe Frenzy (2 rreperë shqiptar qe jetojne ne Amerikë), formojne grupin e tyre "KILLMEN RECORDS", qe vjen nga emri i vendit nga ata jane "KELMEND". Në Shkurt 2020, Rocky merr pjesë në festivalin e muzikes në Top Channel "Jehó" 2020 me këngën "Killmen Boys". Më datë 14 Shkurt 2021, Roc...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0