Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  89
 • Emri i Vërtetë:
 • Rodolf Byku
 • Vendlindja:
 • Durres 
 • Mosha:
 • 24 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Rod është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. ROD ka filluar karrieren e tij muzikore qe ne moshen 8 vjecare. Ai ka marre pjese ne festivale te ndryshme brenda e jashte vendit dhe ka arritur te renditet me rezultate te mira, duke perfshire ketu edhe fitore. Aktualisht, Rod po punon me një shtëpi diskografike suedeze dhe synon tregun ndërkombëtar. Tre prej këngëve të Rod kanë mundur të bëhen pjesë të çarteve të ndryshme europiane. Ne vitin 2010 ROD fitoi vendin e pare ne festivalin e femij...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrës në

X Factor Albania

Pjesëmarrës në

The Voice Of Albania

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Kanali

Youtube

Komente

1 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Frenkli Vjero

Ardit Koduni

Toli

Alesio Zaloshnja

Jonathan Pilika

EDUARD

Gust Gjeci

Aldo Prendushi

Agon Latifi

Arian Gollopeni

Tags: Rod, Rodolf Byku


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet