Më mbaj mend (për 1 muaj)

Roland Çukaj - Mall Per Ty  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

27/01/2014

2014-01-27T22:35:14+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mall Per Ty" kënduar nga Roland Çukaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Roland Çukaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Gena. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Me ëndrra neve ikëm
qytetin e braktisëm
pa fund ky mall e dhimbje
për ty...
Kujtoj un fëmijërinë
rrugicat shoqërinë
s'harroj shtëpinë e vjetër
ndjej mall...
Ikëm
ne ikëm...
Me mallin
dhe dhimbjen...
Shkuan
dhe vitet
me zemër
Korçë...TË DUA

Kitarret s'i harruan
Për vajzat ne kënduam
Me fund i kthyem gotat
Një nga një...

Me ëndrra neve ikëm
Qytetin e braktisëm
Pa fund ky mall e dhimbje
Për ty...

Ikëm,
Ne ikëm...
Me mallin
Dhe dhimbjen...

Shkuan...
Dhe vitet
me zemër
Korçë...TË DUAMë Shumë Këngë Nga Roland Çukaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet