Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rosela Gjylbegu - Popullore Shkodrane Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22

Shkoj e vi nga dera yte tuj shetitë,
ndalem në dritare me t'pa ty moj dritë.

O shpirt sa të du, ndalu ij her' e fol me mu
zemra jeme përmas tejet ka maru.

Si u shkriva e s'të pashë moj bukuri,
nën dritaren tane vashë po kjaj si f'mi.

Kjaj se m'ke hutu, e s'po di unë kah me shku,
zemra jeme përmas tejet ka maru.

Ti moj vajze nën kët' dritare pse vajton?
E nga gjumi mu më zgjove ça kërkon?

Hajt, hajt, shpirti im, me gëzim e dëshirë.
Une jam dashnori yt, natën e mirë.


Ky tekst u dërgua nga N

Rosela Gjylbegu - Popullore Shkodrane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Popullore Shkodrane".
3. Video është e këngës "Popullore Shkodrane", por nuk këndohet nga Rosela Gjylbegu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rosela Gjylbegu:


Komente 0