Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rosela Gjylbegu - Grurë Dhe Këngë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Oj erdhi bilbili oj erdhi në lëmë.
Tak më bëri zemra kur i ndjeva zënë.
Dhe shoqet më panë o me bisht të syrit.
Ç'u përzie me grurin kënga e bilbilit.

Oj erdhi bilbili oj erdhi në lëmë.
Shoqet mlidhnin grurë unë mblidhja këngë.
Dhe nuk di ç'më gjeti dhe nuk di ç'më zuri.
Oh sa shpejt u bëra kuq si purpuri.

Lëmë plot me grurë grurë edhe këngë.
O bilbil i dashur o pse fle në lëmë?
Tani vajzat sytë tek unë shpesh i kthejnë.
O sikur ta dijnë ku e ke folenë.

Në zemër folenë e ke thurrur vetë.
O bilbil i dashur o pse s'më le të qetë.
O ç'dasëm do bëjmë o po ç'dasëm në lëmë.
Shoqet mlidhnin grurë unë mblidhja këngë.


Ky tekst u dërgua nga N


Nuk kemi video për këtë këngë.
Rosela Gjylbegu - Grurë Dhe Këngë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Grurë Dhe Këngë".
3. Video është e këngës "Grurë Dhe Këngë", por nuk këndohet nga Rosela Gjylbegu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rosela Gjylbegu:


Komente 0