Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rosela Gjylbegu - Ku Po Shkon Me Ato Dimi? Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  20

Oh ku po shkon moj rrushja lalës
me dimi të bardha?

Hej aman-aman-aman
sonte jam te nana.

[Refreni]:
O syn-o i zi (hopa)
lum nana për ty (hajde).
Për sy e vet'lla
ishalla vjen apet.

Oh ku po shkon moj rrushja lalës
me dimi të kuqe?

Hej aman-aman-aman
sonte po shkoj nuse.

[Refreni]

Oh ku po shkon moj rrushja lalës
me dimi lahuri?

Hej aman-aman-aman
sonte jam te burri.

[Refreni]


Ky tekst u dërgua nga  namik

Rosela Gjylbegu - Ku Po Shkon Me Ato Dimi?
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ku Po Shkon Me Ato Dimi?".
3. Video është e këngës "Ku Po Shkon Me Ato Dimi?", por nuk këndohet nga Rosela Gjylbegu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rosela Gjylbegu:


Komente 0