Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rosela Gjylbegu - Festë Në Fshat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

[Refreni 1]:
O tek oborri i nuses tonë
o venë e vinë krushq e dasmorë.
Kërcet dajreja dhe hidhet vallja
ç'e tundin-o shaminë djem edhe vajza.

Martohet mësuesja një traktorist_
mbledhur i gjithë fshati në k'të festë.
Mësuesja po martohet-o me traktorist
gëzon i gjithë fshati në k'të ditë.

[Refreni 2]:
Këngën e përcjellin larg
ylli edhe mali lart.
Vallen seç e hedhin-o
gratë edhe burrat-o.
Po gëzon i gjithë fshati
mbledhur-o në kët' festë.

[Refreni 1]:

O moj kjo nusja qëndron në krye
o porsi hëna që rri n'ër yje.
O po ky trim-i ri që-i ësh' asaj përballë
i rri përballë një djalë-o dhe një dja_.

[Refreni 2]


Ky tekst u dërgua nga  namik

Rosela Gjylbegu - Festë Në Fshat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Festë Në Fshat".
3. Video është e këngës "Festë Në Fshat", por nuk këndohet nga Rosela Gjylbegu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rosela Gjylbegu:


Komente 0