Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rosela Gjylbegu - Djalë I Dashtun Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24

Yll i bardh-e aman djalë i dashtun
t'pata zanun dikur mik aman dikur mik.
Kujtova se kam me t'pasun o shum' besnik
aman shumë besnik.

Besnikëria don me thanë
tjerakend mos me shikju
me majtë besën që m'ke dhan-e
kur jem dashtë e jem bashku.

Atëherë besën aman kur ta mora
unë e mjera kesh gëzu aman kesh gëzu.
Tash oh sa shumë u dogja mu' m'ke harru
aman m'ke harru.

[Refreni]:
T'pata zgjedhë për nji shok t'jet'
oh sa i dashtun je për mu.
Kajrajfila s'deshta tjerë
zemrën keq ma ke kallnu.

Si t'ja baj djalë aman unë e mjera
si mund t'rri unë pa ty aman unë pa ty.
Shkunë kot njizet pranvera o syn-o i zi
aman syn o i zi.

[Refreni]


Ky tekst u dërgua nga  namik

Rosela Gjylbegu - Djalë I Dashtun
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Djalë I Dashtun".
3. Video është e këngës "Djalë I Dashtun", por nuk këndohet nga Rosela Gjylbegu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rosela Gjylbegu:


Komente 0