Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rosela Gjylbegu - Tash S'po Du (Feat. Stresi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  57

[ROSELA:]
Unë ty të kam dashtë-e...

Tash s'po du, tash s'po du
Tash s'po du mo me t'kujtu
Tash s'po du as me t'dëgju
shumë prej teje jam lëndu
Unë ty të kam dashtë-e...
nuk po mundem më me t'kuptu

REF:
Sa po du zemrën me ja lexu
fatin me ja besu
tanë botën me ja dhuru
sa po du zemrën me ja lexu
fatin me ja besu
tanë botën me ja dhuru
e kam dashtë e prapë e du... oou...
e kam dashtë e prapë e du... ooouuu...

[STRESI:]
Thojnë se dashurija është një lojë e humbur
Unë besova n'dashuri, adoloshent shumë i humbur
T'harrosh dikë që ke dashtë
njësoj sikur mos me e pas njoftë asnjëherë...

2x
Mos kërko atë që nuk e ke
Po mbaj atë qe ke
Përgjithmonë, je je
Se një femër duron shumë
Vjen momenti dhe e humb
Përgjithmonë, jejeje

[ROSELA:]
Tash s'po du, tash s'po du
Tash s'po du as diell as hënë
Tash s'po du, tash s'po du
Tash s'po du ëndrrat me ja thanë

[STRESI:]
Sa të du
Sa të du
nuk po muj mo me duru
Faji s'është i jemi
Besoj që m'ki kuptu
A po don? A po don?
Veç kallxomë, veç kallxomë
Stressi kthehet, shkon e vjen
Kjo rrugë nuk ka destinacion
Se sa të du (Se sa të du)
nuk po muj me e përshkru
Se sa të du (Se sa të du)
që ti t'jesh me mu
Se sa të du (Se sa të du)
që ti mos me shku
Se sa të du... sa të du... shumë të du

[ROSELA:]
Sa po du zemrën me ja lexu
fatin me ja besu
tan botën me ja dhuru
sa po du zemrën me ja lexu
fatin me ja besu
tan botën me ja dhuru
e kam dashtë e prapë e du... ooo...
e kam dashtë e prapë e du... ooou...


Ky tekst u dërgua nga Fadil sefa



Rosela Gjylbegu
Featuring: Stresi
Renditja: Top 200
Publikimi: 12/05/2014
Festivali: Kenga Ime 2014


Rosela Gjylbegu - Tash S'po Du
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tash S'po Du".
3. Video është e këngës "Tash S'po Du", por nuk këndohet nga Rosela Gjylbegu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

30

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY



Më Shumë Këngë Nga Rosela Gjylbegu:


Komente 0