TEKSTESHQIP

Rovena Dilo
Bota E Madhe Eshte Me Ty
Lyrics

Sa e vogel duket bota
Kur e sheh nga lartesite
Edhe njerezit kaq te vegjel ngjajne
dhe shtepite

Humbin malet dhe qytetet
Kodrat, malet behen nje
Qe te gjithe femije, te rinj e pleq
Si dallon me asgje

Nga lart pa rendesi
Duken fjalet, xhelozite
Humb e keqja e kesaj bote
Por je ti

ref.
Se bota e bota e madhe eshte me ty
Bota s'ka vlere pa dashuri
Bote ti je
Toke ti je
Fryme ti je, vetem ti

Nga avioni bota ngjan
Si nje harte pa kufij
S'duken rracat edhe ngjyrat
gjithe merite

Zhduken ndotjet edhe luftrat
Toka qiellit i perngjan
Gjithe merzite e kesaj bote
Ti leshon ne oqean

Do shikosh si re te lehta
Duken fjalet, xhelozite
Ti i merr kaq seriozisht
Por a e di se…