TEKSTESHQIP

Rovena Dilo
Shi Bie Ne Tirane
Lyrics

Dielli humbi nen nje ledh
kur ti me the:
Eja me mua se te dua
ti vetem,eja me mua se te dua!!!

Shi bie ne Tirane
nga malli yne
edhe qielli qan
je i dehur nga pija
apo nga dashuria
ti ec...
por kembet nuk te mbajne

Shi bie ne Tirane
si nen ombrelle
ti strukesh nen nje palme
gjysma ime mbeti
rrugeve te ketij qyteti
shi bie ne Tirane

Sa shume u lagem e sikem
sa shume u endem e sikem
harruam ditet dhe vitet
a eshte kjo dashuria

DËRGOI: