Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rovena Hoti - Iftida Moj Lulja E Allit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

31/12/2016

2016-12-31T18:29:10+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Iftida Moj Lulja E Allit" kënduar nga Rovena Hoti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Rovena Hoti i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Vellezerit Krasniqi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

2x
iftida o moj lulja e allit
sa ne zemer me ke there

2x
po tperbej pashe dy syte e ballit
mos ma mush zemren me vnere
po tperbej pashe dy syte e ballit
tjeter kush mos te marrin ere

2x
ti nat ane hajde une ne kete ane
mjedi kemi o ni sokak
2x
ni men koke o si mkan than
bash si ylli o ne bajrak

2x
a mje kan najhere ne venedik-e
a mke ngran o llokum sheqer
2x
dil e gjaje naj arshike
se sje ba hala per dylber

2x
ty te vraft o mor dita e dille
fjala dobi mos te paste
2x
paske pas o zemres o me hile
pa mirad me paske dashteMë Shumë Këngë Nga Rovena Hoti:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet