Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rovena Ibrahimi - Dallendyshja Ne Cardak Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Cupe kush ta bleu fustane
Ju bu bu moj te keqen e
Neneja me gjithe babane
Ju bu bu moj te keqen e

Shume te ngushte moj nen sqetull
Ju bu bu moj te keqen e
Bandilli moj te preu nje tjeter
Ju bu bu moj te keqen e

Dallendyshja ne çardak edhe moj
Aman aman x2

Pinte uje ne dy bardhake edhe moj
Aman aman x2

Erdhen nja dy miq per darke edhe moj
Aman aman x2

Njeri djale e tjetri plak edhe moj
Aman aman x2

Atij djali beji ndere dhe moj
Aman aman
Epo jepi llokume me sheqer edhe moj
Aman aman

Atij plaku beji ndere dhe moj
Aman aman
Epo jepi kafe pa sheqer edhe moj
Aman aman


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi


Nuk kemi video për këtë këngë.


Rovena Ibrahimi
Publikimi: 01/04/2014
Festivali: Kenga Ime 2014


Rovena Ibrahimi - Dallendyshja Ne Cardak
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dallendyshja Ne Cardak".
3. Video është e këngës "Dallendyshja Ne Cardak", por nuk këndohet nga Rovena Ibrahimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rovena Ibrahimi:


Komente 0