Më mbaj mend (për 1 muaj)

Roza Dhami

Nuk ka akoma asnjë votë

BIOGRAFIA: Roza Dhami është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1966, Roza Dhami merr pjesë në Festivali i 5-të në RTSH me këngën "Vala E Drinit". Në Dhjetor 1966, Roza Dhami merr pjesë në Festivali i 5-të në RTSH me këngën "Kur Bie Fyelli E çiftelia". Në Dhjetor 1968, Roza Dhami merr pjesë në Festivali I 7-Të Në Rtsh me këngën "Miqesi E Re"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Anila Doko

Lejla Tutaj

Rezarta Përgjegja

Mjaftoni Bejko

Merita Bozo

Teuta Pango Zhapa

Jona Bodinaku

Liza Qarri

Nazmie Kasmi

Vjollca Gerxhaliu

Tags: Roza Dhami


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet