A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Roza Sadiku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  62
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 14 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Roza Sadiku është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Karriera e saj filloi në moshën 8 vjeqare ku ajo filloj mesimet ne shkollen e muzikes "Çesk Zadeja" në instrumentin e Pianos. Pas shumë e shumë koncerteve të Pianos, filloi edhe të këndojë. Për herë të parë konkurroi në edicionin e parë të festivalit "Diamond Fest" në Ferizaj me këngën e saj te parë "Piano" dhe me një sukses të mjaftueshëm arriti të marrë çmimin "Më e mira e Mentori center". Pastaj në festivalin "Dëbora" fitoi çmimin "Orkestrimi ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Anika Berisha

Vesa Berisha

Arbnora Rexhepi

Blinera Muzhaku

Blinera Jashanica

Edueda Salihaj

Erza Hoti

Lorina Dula

Rreze Bekteshi

Djellona Krasniqi


Tags: Roza Sadiku

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019