Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rozeta Doraci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30
  • Emri i Vërtetë:
  • Rozeta Dyrmishi
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Belgjikë 
BIOGRAFIA: Rozeta Doraci është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1969, Rozeta Doraci merr pjesë në Festivali i 8-të në RTSH me këngën "Globi (Dhurate Per Ditelindje)". Në Dhjetor 1970, Rozeta Doraci merr pjesë në Festivali i 9-të në RTSH me këngën "S'te Krahasoj". Në Dhjetor 1970, Rozeta Doraci merr pjesë në Festivali i 9-të në RTSH me këngën "Te Pres Ne Tetor". Në Dhjetor 1973, Rozeta Doraci merr pjesë në Festivali i 12-të në RTSH me këngën "Në Zemrat Tona Flladi Fryn"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Bruna Sota Hoxha

Pavlina Nikaj

Violeta Simoni

Petrika Rëmbeci

Aida Ndoci

Elida Shehu

Lindita Theodhori

Zeliha Sina

Jolanda Dhamo

Nertila Koka

Tags: Rozeta Doraci, Rozeta Dyrmishi, Roza


Komente mbi këtë artist