Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rozeta Doraci
  • Emri i Vërtetë:
  • Rozeta Dyrmishi
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Belgjikë 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  13
Këndon kryesisht: e lehtë

Rozeta Doraci është këngëtare e njohur. Në Dhjetor 1969, Rozeta Doraci merr pjesë në Festivali i 8-të në RTSH me këngën "Globi (Dhurate Per Ditelindje)".

Në Dhjetor 1970, Rozeta Doraci merr pjesë në Festivali i 9-të në RTSH me këngën "S'te Krahasoj".

Në Dhjetor 1970, Rozeta Doraci merr pjesë në Festivali i 9-të në RTSH me këngën "Te Pres Ne Tetor".

Në Dhjetor 1973, Rozeta Doraci merr pjesë në Festivali i 12-të në RTSH me këngën "Në Zemrat Tona Flladi Fryn".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet