Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Rrahman Dedaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  141
(1939-2005)  
  • Vendlindja:
  • Penduhe 
BIOGRAFIA: Rrahman Dedaj është një shkrimtar i njohur. Rrahman Dedaj lindi ne vitin 1939, ne fshatin Penduhe, afër Podujeves, Kosovë dhe vdiq më 21 gusht 2005 në Londër. Shkollën fillore e kreu ne Podujevë, shkollën normale dhe fakultetin filozofik në Prishtinë. Me letërsi filloi të merret qysh në bankat e shkollës dhe ka botuar këto vepra: "Zogu dhe Kulla", "Me sy kenge", "Simfonia e fjales", "Balada e fshehur", "Etje", "Fatkeqesia e urtise", "Kryqezim hijesh", (poezi per te rritur). ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Rifat Kukaj

Mehmet Bislimi

Nexhat Halimi

Fahredin Shehu

Vehbi Kikaj

Halil Xani

Sulejman Krasniqi

Mark Krasniqi

Enver Gjerqeku

Abdullah Konoshevci

Tags: Rrahman Dedaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet