Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rrufeja - Pendimi Nda Jetes (Feat. 2Po2)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Cdo gje ishte ndryshe po papritur filloi. Mendova se nje jet te re duhet ta jetoj, me shoqni cdo njeri na kishte lakmi ishte mburrje per at femer qe me ne femer binte ne dashuri dhe asgje sna mungonte ishim ne vend te par dhe filluam anten te mallkuar e pata marr. NE menduam se do ishte si nje lloj argetimi ,po per nje koh te shkurter neve na ka ble deshperimi ,dhe mendimi per te ardhmen ishte dicka tjeter ,ishim te ri s'mendonim per kohen e vjeter . Pa detyra jetonim , neve na kaluan ditet e di se ket te till prej meje te gjith e priten,dhe me vonenuk mjaftonte ne me mund e kerkuam, as familja sekzistonte se ne cdo gje harruam. Mendonim se ishte si nje ndihm mjeksore,por papritur nje djall na shetiste per dore.
REFRENI un nuk dua te mbes kujtim qe shuhet jeta ime pa kontroll shpej do t'humbet,por ti me degjo edhe mos kerko meshir tani them pergjithmon lamtumir.Isha i ri pa kontroll gjithmon in paesha,nje pendim te pa zbuluar gjithmon ne zemer kisha asnjeher un s'endova se cdo gje ka kuptim do jemi te paret per gjithmon un e ti, kur te mori ty vdekja demoralizimin e kam perjetuar edhe vdekjen u i mjeri e kisha harruar kam mendur se do tjetoj por tani kuptoi se droga veten harron nuk e kupton askush ket gjendjevdekjeprurse ku nuk m'kan ardh mendimet paramenduse por di qe esht dhe mbetet realitet shoku im ma i ngusht per ndihm therret e kerkon nga un dhe kerkoj ndihm prej tij kerkoni meshir prej zotit qe ajo dit t'mos vij por ato vijat e bardha jan rrug e terezi cdu gje ishte mask qe ka emrin dashuri
refren un nuk dua te mbes kujtim qe shuhet jeta ime pa kontrroll shpejt do humbet por ti me degjo edhe mos kerko meshir tani t'them pergjithmon lamtumir.mos me kupto por te lutem me shaj sdo te vdesim kurr ne zemer mos e mbaj se ai pluhuri i bardh qe un e perjetoi dhe ne mungesen paraprake meshiren e kerkoj por mos me ndihmo kujtim mbaje ket keshill se un e fillova me vetdeshir dhe cdo gje shkoi mirse zemra ime po ti shpalos mbaje mend si kujtim prej meje fjalen mos nuk mduhet te gabosh se ne fillim te duket mire pastaj per nje koh te shkurter jetes i thua lamtumir e di un do te vdes se vdekjen e kerkovaqe do t'me vij ky perfundim asnjeher se mendova e kundershtova njerin me moral jetsor ,i thosha se askush ste perfill me dor por kot po i them se shkoi ne rrug te drejt se un desha te degjoj por nje gje esht e vertet refreni un nuk dua te mbes kujtim qe shuhet jeta ime pa kontroll shpej do humbet por ti me degjo edhe mos kerko meshir tani t'them pergjithmon lamtumir jo muk dua te mbes kujtim qe shuhet jeta ime pa kontroll shpejt do humbet por ti me degjo e mos kerko meshir tani t'them pergjithmon lamtumir


Ky tekst u dërgua nga Andi Elsa Anjeza   donnaRrufeja
Featuring: 2po2
Publikimi: 06/10/2012


Rrufeja - Pendimi Nda Jetes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pendimi Nda Jetes".
3. Video është e këngës "Pendimi Nda Jetes", por nuk këndohet nga Rrufeja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rrufeja:


Komente 0