Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  • Roganë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 69 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Rrustem Geci është një shkrimtar. Ai u lind në Roganë të Dardanës. Mësimet e para i bëri në vendlindje, kurse shkollën e mesme e kreu në Gjilan dhe Dardanë. Rrusta u kulturua më tej në Universitetin e Prishtinës, në Fakultetin Ekonomik. Rrustem Geci 15 vjet ishte gazetar, në Radio Televizionin e Prishtinës. Ndërsa pas mbylljes së RTP-së nga regjimi fashistoid serbian ai mërgon në Dortmund të Gjermanisë, ku edhe tani jeton e vepron. Deri më tash ka shkruar dhe botuar 17 vepra;...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Artistë Të Ngjashëm:

Islam Idrizi

Mustafe Ismaili

Arben Kurteshi

Astrit Gjocaj

Leonard Shala

Endi Dresha Nga Peja

Perparim Blakaj

Gentinikqi

Shefik Arifi

Xheladin Hamza


Tags: Rrustem Geci

Krijo Një Kartolinë