Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rubin Mati

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
BIOGRAFIA: Rubin Mati është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Prill 1989, Mimoza Nazarko & Rubin Mati marrin pjesë në Kur Vjen Pranvera 1989 me këngën "Këngë Pa Fund Je Vendi Im". Në Prill 1989, Luan Zhegu & Rubin Mati marrin pjesë në Kur Vjen Pranvera 1989 me këngën "Ditën Jetoj". Në Dhjetor 1989, Luan Manahasa & Rubin Mati marrin pjesë në Festivali i 28-të në RTSH me këngën "Nën Qiellin E Kaltër Të Rivierës". Në Dhjetor 1992, Rubin Mati merr pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Trashe...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Aranit Kola

Sazan Mecani

Kastriot Ago

Petrit Dobjani

Laurin Dezdari

Kristaq Lena

Romeo Zeqollari

Gëzim Shkreli

Sotir Afezolli

Spiro Katundi

Tags: Rubin Mati


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet