Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  21
 • Emri i Vërtetë:
 • Rudens Gega
 • Vendlindja:
 • Tirane 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 39 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Rudi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tij i plote eshte RUDENS GEGA. Zhvendoset ne Shkoder vetem 3 muajsh pasi i ati eshte nga shkodra ndersa e ema nga Tirana. Qe ne moshen 5 vjecare ka ndjekur provat e grupit artistik qe drejtonte i ati, i cili ne ate kohe ishte regjizor, aty u familjarizua me skenen e publikun. Ne moshen 7 vjecare ka bere debutimin e pare ne rol. Regjistrohet ne shkollen "17 nentori" ne Shkoder ku mbaron dhe filloren. Ne klasen e peste shperngulet ne shkolle...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentRudinastia

Termet Mbi Qytet


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Eleminimi

JR

Eagleye (Kiameti)

Albboy

AK

DMC aka Babloki

D.M.K.

Loko

Krimineli

G Bani

Tags: Rudi, Rudens Gega


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet