Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rudi - Evulucion Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

ref 2×
pasi fiksuam fjale qe shkruam
ndertuam kengen tone
se kjo eshte rryma jone
duke dashur te tregojme
qe s'jemi njelloj me t'jeret
ne hodhem dimensionin tone

rudi
thjesht per egoizem cdo gje e duam vete
dhe si do qe te jete
sme behet vone se car thone
e bej jeten te qete
si pjestar i nje klani rrep
bej ate qe me pelqen
kundra,c'do ligji primitiv
me me mberthen me kthen
sme le te bej ate cka deshiroj
nje opinion qe me bllokon e sme lejon
une te luftoj e te treoj snobizem
menefregizem kundrejt atij qe do me gjykoj
dhe dua te shtoj


Ky tekst u dërgua nga  bboybesiRudi
Publikimi: 01/06/2002
Festivali: PoliFest 2002


Rudi - Evulucion
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Evulucion".
3. Video është e këngës "Evulucion", por nuk këndohet nga Rudi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rudi:


Komente 0